| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salut. Am schimbat azi discurile și plăcuțele de frână la mașină. După ce am plecat de la servis și am ajuns acasă la circa 10 km, jantele erau foarte încinse, pe disc nici nu puteam să pun mâna. Adevărat este ca am făcut și 3 sau 4 franari mai bruște, asa mi-a zis mecanicul. Este normal sa încinga ca sunt noi? Oare cu timpul își revin? Mulțumesc.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Anunta imediat service-ul care a reparat franele!
Este datoria lor sa rezolve situatia, pe cheltuiala lor (inclusiv transportul masinii la- si de la service).

| sierra1 a răspuns:

Le-a montat prost meșterul - nici dacă schimbai simultan discuri + plăcuțe nu trebuia să se intâmple așa ceva

| Alexuţ02 a răspuns:

La ce "mecanici" sunt in ziua de azi prin service-uri... nici nu mai are rost sa te miri, iti sfatuiesc dupa tot incidentul la care nu am o rezolvare propriu zisa sa-ti spun, sa-ti schimbi mecanicul si sa mergi undeva unde chiar daca platesti in plus macar iti face cum trebuie si nu stai cu emotii

Răspuns utilizator avertizat
| badpanda a răspuns:

Nu trebuie sa se incalzeasca tare.
Ceva nu este ok.