| FcSb_Eduard_1999 a întrebat:

Salut.Am schimbat cutia de viteze la un Mercedes Sprinter 311(Nu mai mergea viteza 1. ).Am pus cutia ce-a noua, masina are cutie SEMIAUTOMATA(ZF) si apare F in bord.(Am testat cutia pe care am cumparato.Era pe o masina.Ce pot face ca sa mearga.

Răspuns Câştigător
| Adrian131988 a răspuns:

De obicei cutia este imperecheata cu computerul si daca nu le schimbi impreuna apara coduri de eroare. Alta chestie dat fiind faptul ca nu ai cumparat cutia dupa acelesi modelul de vehicul, e posibil ca firele sa nu aiba aceeasi configuratie in mufa.

1 răspuns:
| Adrian131988 a răspuns:

Ai schimbat si computerul pentru cutie?