| Kamikaze01 a întrebat:

Salut, am scos becul din portbagaj de la un chevrolet kalos si din greseala am atins cu un piciorus al becului de caroseria masinii, dupa care a facut o scanteie mica si nu mai merge becul de la plafoniera si cel din portbagaj. Am luat fiecare siguranta la rand(nu stiam sigur care este) si am inlocuit-o si tot nu merge. Ce s-a intamplat si ce trebuie facut?

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Nu ai înlocuit siguranţa care trebuie sau ai pus tot una arsă ori subcalibrată..

| 0rlando a răspuns:

Becul l-ai schimbat?

| Sk1j4 a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru, tot la Chevrolet Kalos.Am scos becul de la portbagaj deoarece am umblat pe la difuzoare...si nu a mai mers.Am inlocuit becul si deageaba.Am intrebat mai multe persoane si mi-au zis sa verific siguranta.Incearca sa le mai schimbi o data poate aia e problema.
Daca afli problema anunta-ma si pe mine.Mersi fain

| Kamikaze01 explică (pentru Sk1j4):

Asta cu sigurantele e o problema pentru ca nu prea imi dau seama care este siguranta care tine de becul de la portbagaj si plafoniera.

| Kamikaze01 explică:

Am schimbat becul si tot nimic; erau sigurante noi.