| Florennce a întrebat:

Bună TPU!

De azi dimineață nu-mi merge sunetul la PC. Am încercat combina pe cd și casetă și merge. Am scos mufa din calculator și am înlocuit-o cu căștile mele, dar nici așa nu se auzea. Să înțeleg că am o problemă cu placa de sunet? Că pe youtube sau în pc sau la combină, volumul e la maxim, dar tot nu se aude nimic și mufa e pusă unde trebuie. Menționez că mai devreme s-a luat curentul și au fost și niște fluctuații de curent. E posibil să se fi întâmplat ceva cu placa de sunet? Pentru că sigur e ceva hardware. Ce-aș putea face? Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| Florennce explică:

Încă un lucru: Am pus mufa de la combină în telefonul meu și se aude. Deci, e posibil să am o problemă cu placa de sunet?

| tedy41 a răspuns (pentru Florennce):

Pai fa verififca driverele din pc daca sunt in regula inseamna ca e arsa placa de sunet

| lizy12iul a răspuns:

Si mie mi se mai intampla, sper sa fie ceva minor si sa trebuiasca sa dai doar restart la calculator, daca nu merge nici asa, poate s-a ars, sa te duci la un service cu el, inainte sa umbli tu si sa faci poate mai rau. Noroc! happy

| tedy41 a răspuns:

Salut parerea mea este ca:1 verifica drivele de la placa de sunet dezinstaleazale si apoi instaleazale pe cele mai noi daca nu merge asa inseamna ca este o problema hardware.Succes