| Andrei200202 a întrebat:

Salut, am si eu nevoie de un raspuns.
Daca am picat azi sala și dupa mi-am sunat instructorul si mi-a spus sa intru sa ma reprogramez online și m-am programat poimâine, o să dau iar sala poimâine? Unii prieteni mi-au zis că mă duc degeaba că trebuie abia dupa 16 zile să mă reprogramez. Deci ce sa fac? De 16 zile stiam si eu dar instructorul mi-a spus ca asta e doar la traseu daca il pici.
Si mai vreau sa vă întreb, dacă mi-au picat intrebari pe care nu le-am intalnit niciodata in chestionare si eu am facut vreo 300 chestionare pe scoala rutieră ar trebui să schimb aplicația? Nici pe site ul oficial drpciv nu le-am intalnit.

Răspuns Câştigător
| roxanamhim a răspuns:

Hei, poti din a 16a zi sa dai, te poti programa azi pentru a 16a zi.
15 zile trebuie sa astepti de la data in care ai picat dar programarea poti oricand sa o faci.
Daca te ai programat pe poimaine nu te va lasa sa dai, poti sa iti retragi programarea si sa o pui peste 16 zile.
Pe DRPCIV sunt toate intrebarile, cam 1200 parca erau din care poate sa iti pice.
Este si aplicatie pe telefon cu "chestionare auto DRPCIV" parca.