| lora3u a întrebat:

Am o nelamurire. Ieri am avut examenul auto la traseu, si din pacate, l-am picat. Trebuie sa dau din nou sala ( chestie care nu imi pune nici o problema ). Problema e alta insa! Cand pot da sala? Instructorul mi-a spus ca pot da in orice zi, chiar si maine, poimaine sau cand vreau eu, insa toti ceilalti cunoscuti, prieteni, colegi etc imi spun ca dupa 16 zile. Nu mai inteleg : in termen de 16 zile, sau dupa 16 zile? Sa ma lamureasca si pe mine cineva, ca nu stiu ce sa fac! Multumesc!

3 răspunsuri:
| janvaljan a răspuns:

Legislatia in vigoare prevede ca numai dupa 16 zile sa poti da sala din nou...

| daassh a răspuns:

Du-te la instructorul tau si vorbeste cu el, sigur stie mai bine ca oricare dintre noi, dar si eu stiu la fel dupa 16 zile poti da din nou sala(eu am luat recent carnetul, din prima l-am luat, dar inainte de examen mi-a zis instructorul ca daca picati examenul fi atenti nu e un capat de tara stati 16 zile si apoi mergeti sa dati din nou sala), concluzia mea e ca doar dupa 16 zile se poate da din nou sala, dar cel imi bine ar fi sa vorbesti cu instructorul tau.Succes!

| bia0000 a răspuns:

Dupa 16 zilewinkingasa este legislatia