| FloriN19959 a întrebat:

Salut am și eu o întrebare
Acum ceva timp am cumpărat o mașina fiscal tot inregula problema e ca n-am declarația m mers asa cu ea cam 3 luni și am găsit sa o vând pot face asta cu fiscalul proprietarului din talon? Adică sa fac doar act de vânzare cu noul proprietar? Vreau sa știu ce pot face

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa vinzi o masina care nu-i inca inregistrata pe numele tau!
Intai te ocupi sa-i faci masinii toate actele pe numele tau, ca apoi sa poti sa o vinzi legal.

| xerxes1 a răspuns:

Daca numele tau apare pe undeva trebuie fiscal si de la tine.

| ady18 a răspuns:

Daca respectivul de la care ai luat masina a specificat in talon ca este instrainata catre tine, este deja la taxe si impozite pe numele tau. Apropo fiscalul este valabil 1 luna de zile!