| Belu_Narcis_Rusalin_1995 a întrebat:

Salut, TPU am si eu o problema cu un scuter piaggio 50 si astazi am schimbat totul la el si dupa aceea am incercat sa il pornesc, dupa ce am dat vreo 20 de pedale am observat ca s-a umplut paharelul de la carburator dar bujia este uscata. Ce sa fac? Ii vine benzina pana in carburator si dupa in motor nu ii mai vine. Mentionez ca este in 2 timpi!

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Curent / scanteie da bujia? Scoate-o si pui pe cineva sa o tina la 2 mm de motor si tu dai la pedala. Daca se vede scanteie, atunci e bine, daca nu se vede scanteie, atunci e clar ca nu are cum sa se aprinda benzina si problema este electrica.