| Nix1 a întrebat:

Am si eu o intrebare despre cum as putea sa conectez telefonul la masina [ Opel Astra H ]. Nu stiu cum sa conectez telefonul ca sa ascult muzica, mi-am cumparat acum cateva saptamani masina si nu stiu cum sa fac acest lucru. V-as multumi foarte daca ati putea sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| Radu_Mihai_1999 a răspuns:

Masina in primul rand trebuie sa detina functia respectiva pe tabloul navigatiei sau a cd playerului unde scrie "blueethoth connect" "Bt connect' sau "bluethoth" in caz de n-are asa ceva iti recomand sa-ti cumperi un dispozitiv ce il pui in slotul de bricheta a masini pe care il gasesti in magazine precum altex, flanco, eMAG etc sau o alta varianta ar fi daca ai slot de cablu auxiliar la el si selectezi "aux".

| Nix1 explică (pentru Radu_Mihai_1999):

Multumesc, m-ai ajutat mult.

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Astra H nu are bluetooth, aux sau USB pentru muzica. Se poate pune mufa AUX cu un adaptor in spatele playerului, sa conectezi telefonul prin mufa de casti. Atat.
Pentru conexiune bluetooth, ai nevoie de ceva aftermarket, iar aici ai 2 variante:
1. Modulator FM cu bluetooth https://www.emag.ro/......DG48F3BBM/
2. Player/navigatie care inlocuieste sistemul masinii, si are functie de conectare prin bluetooth https://www.shopnavi.ro/......nchis.html

| Bizon95 a răspuns:

"opel astra H"... ar trebui sa stim toti ce solutie audio are la bord?

iti trebuie o solutie audio in masina cu bluetooth, asta e cea mai buna, cea mai moderna si fara cabluri, alte solutii nu am chef sa dau, prea... aaaaa... ciobanesti big grin

| bogo93 a răspuns:

Iți trebuie modulator FM.Telefonul nu se poate conecta la mașină.

| danutz1233333 a răspuns:

Cumpara un sistem Android pentru masina ta si vei putea rula musica direct de pe Youtube, gen modelu de mai jos :

https://www.navi-gps.ro/......rsa-d.html