| anonimus2014 a întrebat:

Salut am si eu o intrebare.Eu fac scoala de soferi pe un renault clio si are oglinzi electrice.Cand o sa am traseu si ma voi pregati de plecare cum imi voi regla oglinzile ca sa vada politistu ca le-am reglat fiindca trebuie sa pornesc motoru ca sa mearga sa le reglez?
Deci cum fac mai intai pornesc motoru si reglez cele 2 oglinzi si dupa aia cu mana oglinda centrala?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa pornesti motorul, e suficient sa pui contactul si sa le alimentezi cu curent

| Maioru a răspuns:

Pentru a regla oglinzile electrice nu trebuie sa pornesti motorul neaparat, intorci cheia la prima treapta pentru a alimenta cu curent oglinzile si astfel ai rezolvat problema