| Stoiu_Denisa_1998 a întrebat:

Am un atv 110cc si nu mai tine relantiu doar cand e motoru rece cand il pornesc prima data.
Din ce cauza nu mai il tine si ce trebuie sa reglez?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

De ce n-ai spus de la inceput? Il strangi de tot si-l desfaci 1, 5 ture! Sper ca n-ai umblat si la surubul de relantiu!

4 răspunsuri:
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Controleaza daca mai ai benzina in carburator cand se opreste. Daca nu mai este benzina in carburator, regleaza-i supapele, 0, 10 admisie, 0, 15 evacuare!

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Http://www.aliexpress.com/......96799.html
Daca este asa carburatorul tau, surubul inclòinat, il strangi de tot, apoi il slabesti 1, 5 ture! Daca ai umblat si la cel de relantiu, acesta trebuie sa fie la 1/4 din acceleratie!

| MateiSebastian a răspuns:

Cred că bobina de inducție e de vină, ar trebui s-o schimbi, sau bujiile de proastă calitate. Nu cred că poate fi de la alimentare, cel mai probabil e aprinderea defectă.

| Stoiu_Denisa_1998 explică:

Dar eu mai am umblat pe la aer. Cum il reglez din nou

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns (pentru Stoiu_Denisa_1998):

De ce n-ai spus de la inceput? Il strangi de tot si-l desfaci 1, 5 ture! Sper ca n-ai umblat si la surubul de relantiu!