| DoBrOOO2001 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare legata de Uber, am primit un voucher cadou punand un promo cod cu o reducere de 10 lei la prima cursa, cursa fiind de 7 lei, adica nu platesc nimic, am selectat numerar. Si acum daca as chema uber si sa ma duca la destinatie nu platesc absolut nimic adica doar dau buna ziua si atat? Si soferul face cursa gratuita sau?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Da, nu platesti nimic, dar curse sub 10 lei parca nu exista la uber.

| DoBrOOO2001 explică (pentru alina2k18):

Am ales o cursa de 7 lei. Cu uberx sau mai este una cu 9 lei. Acum nu stiu

| alina2k18 a răspuns (pentru DoBrOOO2001):

Poti face un prt screen, poate e diferenta de 7 lei... eu stiu ca minimul taxat indiferent de cursa ca e 1 km gen este 10 lei.

| MrFireFighter a răspuns:

Exact