| NesyNesy a întrebat:

Salut! Am si eu o intrebare pentru persoanele care se pricep cu mecanica elictrica si etc la masini.Deci am un ford Mondeo mk3 break din 2001 si am probleme cu inchiderea centralizata din cheie adica cand vrea ia merge dar cand nu se incuie apoi imediat se descuie la loc iar dupa ce incerc sa o incui si nu merge si apas din nou pe buton timp de aprox 10 sec nu mai merge nici sa de incuie apoi sa se descuie. Din broasca de la usa merge perfect si se incuie toata dar as vrea sa se incuie si din cheie. Tin sa mentionez ca si portbagajul face figuri si nu merge tot timpul sa l deschid cine ma poate ajuta as fi foarte recunoscator.multumesc

3 răspunsuri:
| Zxcv6 a răspuns:

Du cheia la un service poate are scurt sau are pini rupti ori kit-ul de centralizare gasesti pe eMAG

| NesyNesy explică (pentru Zxcv6):

Pai da dar am si cheie de rezerva si la fel face si cu aia au amandoua fix aceeasi problema?

| Zxcv6 a răspuns (pentru NesyNesy):

Cheile au urme de lovituri?
Verifică firele care merg la broască și la centralizator poate una e ruptă sau la portbagaj sunt niste fire au un cauciuc (burduf) desfaci burduful si acolo sigur e rupt vreun fir sau sunt topite învelișul firelor si se ating între ele și face scurt asa am avut la sharan