| Coman_Cristi_1995 a întrebat:

Am si eu o intrebare pentru posesorii de mazda! As vrea sa achizitionez o mazda 6 sau 3, eventual! Mazda 6 motor 2.0 136 HP sau 1.6 101hp! Cum se comporta ca tinuta de drum,piese, fiabilitate samd..Nu-mi spuneti de alta masina, ca nu ma intereseaza!

1 răspuns:
| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Eu nu sunt posesor dar am un prieten și-a cumpărat Mazda 6 nouă și după 3 luni ia picat cutia, a duso la garanție ia schimbat cutia și după la 5 luni ia picat motorul, de atunci nu a mai avut probleme cu ea(2-3 ani in urma), iar din ce știu eu că piese fiabilitate e cam la mijloc.