| emoboy a întrebat:

Am un prieten care ar vrea sa isi ia o masina cu care sa mearga la facultate.Ar vrea o masina pentru naveta(200km,drum national/saptamana), ce il intereseaza este consumul si fiabilitate/pret piese(nu vrea o masina care sa nu se stica des si atunci cad ii pica ceva sa il usture piesele ex:BMW).De preferat ar un diesel cu care sa nu pierda banii.App sa fie pana in 4000euro si nu conteaza clasa. Funda

3 răspunsuri:
| olixandru a răspuns:

Eu am un VW Lupo de 3 ani, si sunt foarte multumit de el, daca vrea o masina fiabila, piese ieftine, foarte usor de intretinut, consum enorm de mic, undeva pe la 5% in oras pe aglomeratie ii recomdn VW Lupo, piese ieftine pentru acest model am gasit aici http://www.vipercar.com/index.php?route=product/category&path=51. App am schimbat toate filtrele + 4 litri ulei castrol cu 200 lei, set distributie Contitech 170 lei, set distributie INA 180 lei, asta ca sa-ti faci o idee despre preturi

| iKronstadt a răspuns:

Ford Fiesta/Opel Corsa. Motoare bune, consum mic, interior fain.

Răspuns utilizator avertizat