| Micu12 a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare. Peugeot 206, motor 1.9, an 2001, disel, are turbina?
Sustin ca la 1900 de turatii se aude un zgomot ciudat atat in timpul mersului cat si in timp ce stationeaza si e accelerata la 1900 turatii. Dupa 1900 zgomotul dispare. ( zgomotul a aparut din senin )
Am intrebat 2 prieteni si mi-au spus sa nu fie de la turbina.
Fundita

2 răspunsuri:
| akka4 a răspuns:

Deschide si tu capota si vezi daca ai turbina. iar zgomotul acela daca zici ca se aude numai in jur de 1900rpm inseamna ca este ceva in neregula. fie s-a slabit ceva din trepidatii. daca te pricepi cat de cat ascult-o si tu cu atentie si vezi de unde vine sunetulwinking

| SoulReaver a răspuns:

Da cred ca mai mult ca sigur ca ai turbina. si poate la 1900 de turatii este turbina in sarcina ( nu stiu sigur) dar cred ca de aia se aude zgomotul acela.