| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am un bmw e60 din 2006 motor de 2500 diesel si de curând am o mica problema. In interiorul masinii aud un sunet foarte ciudat, ca un sunet de inalta frecventa(tiuit) in timpul mersului cat si pe loc, uneori dispare zgomotul dar reapare, am deschis capota si nimic, din exterior nu se aude nimic. Nu ma pricep la masini, parerea voastra e bine venita. Multumesc.

2 răspunsuri:
| snzpaul a răspuns:

Dacă ai motorul oprit se aude? S-ar putea să fie casetofonul sau modulatorul, dacă ai.

| anonim_4396 explică (pentru snzpaul):

Cand motorul e oprit nu se aude. Sper sa nu fie ceva la motor, oare lanțul la distributie desi masina are 200 mii km si mi s-a spus ca pana pe la vreo 400 nu am treaba