| thedriver a întrebat:

Stie cineva o firma de transport sau constructii care angajeaza soferi profesionisti fara experienta? Am 19 ani am permis cat B, C, CE... Am terminat Lic. Auto si as vrea sa gasesc ceva de munca.Nu prea ma intereseaza salariul sa fie atractiv sau chestii de genu.Sunt dispus sa lucrez oriunde. Urmeaza sa fac in saptamanile urmatoare atestatul de transport marfa si cardul tahograf... Funda pentru cine ma ajuta. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Trebuie sa te duci singurel la fiecare firma si sa intri in discutie la 4 ochi cu patronul. Ii zici ca trebuie sa incepi cu ceva si daca te poate baga cu alt sofer ca sa inveti iar cand crede ca trebuie sa mergi singur iti da drumul pe camion. Faza cu lasarea cv-ului nu merge pentru ca ti-l arunca dar daca vorbesti cu el zice ca ai curaj in tine si poate iti acorda o sansa. Te poti baza pe persoane din neam care cunosc firme sau patroni cu camioane si daca incepi de jos asta e, tragi din greu putin cate putin. Si eu fac pentru C - CE si D si m-am interesat unde as putea intra: pe autobuz, duba sau chiar si pe camion dar ramane la alegerea mea unde vreau sa ma bag.