| Adi_Andrei_1994 a întrebat:

Am si eu o mica problema... am un scuter in 4timpi si am mers cu el apoi l-am oprit si am vrut sa il pornesc iar ai nu mai pornea! A doua zi m-am uitat in baia de ulei si nu mai avea ulei de loc, oare din cauza asta nu porneste? Daca ii bag ulei porneste spunetomi si mie ce are!

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai calat(blocat) motorul. Trebuie segmentat.

| Adi_Andrei_1994 explică (pentru darrio2007):

Salut! Lam segmentat si acum mi-a pornit dar scoate foarte foarte mult fum pe toba si se tureaza si se reduce singur si cand incerc sa il accelerez face ceva de genul zici ca se ineaca... am incercat sa il pornesc iar si nu a mai pornit... oare de la ce sa fie?

| darrio2007 a răspuns (pentru Adi_Andrei_1994):

Iti vine prea multa benzina. Daca fumul este albastrui consuma si ulei prea mult. Poate gasesti pe cineva sa-ti regleze corect debitul de benzina si ce probleme mai ai la motor.

| Adi_Andrei_1994 explică (pentru darrio2007):

Pai nu am probleme il am de 1 luna...

| darrio2007 a răspuns (pentru Adi_Andrei_1994):

Păi asta nu e o problemă?

| Denila123 a răspuns:

Băgai ulei mai gros si pornește, lăsa Facebook in privat sa te lămuresc, bafta

| Adi_Andrei_1994 explică (pentru Denila123):

Andrei adi

| Denila123 a răspuns (pentru Adi_Andrei_1994):

Si cum ai poza pe Facebook?

| Adi_Andrei_1994 explică (pentru Denila123):

Sunt imbracat cu un tricou rosu langa un gratar cu tatal meu