| iwantananswer a întrebat:

Salut,am si eu o nelamurire in legatura cu modelul Audi A4 b6, am abservat ca unele modele au volanul cu 4 spite iar altele cu 3 spite,si ma tot intreb oare ce semnificatie are acest lucru,daca poate sa ma ajute cineva as fi tare recunoscator, a da si funda!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| OldSoul a răspuns:

Volanul in 4 spite fara piele este standard.
In functie de dotari masina poate avea volan in 4 spite si cu piele.
Volanul in 3 spite este pus in general pe masinile cu interior s-line, insa, mai este un caz, in care masina a fost dotata cu "elemente sport" asta inseamna ca la interior are volan in 3 spite si nuca de s-line.

Pe scurt, este vorba de dotari si de preferintele cumparatorului.

| iwantananswer explică (pentru OldSoul):

Multumesc mult pentru raspuns, si pentru ca m-ai lamurit!?

1 răspuns: