| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu o problema cu cutia de viteze la un golf 4 1.9 tdi. Doar in viteza a treia se aude un tremurat, un bazait mai exact. Incepe sa faca pe la 2200 de ture aproape de 60km pe ora, dupa ce ii dau treapta 4 numai face si nici in treapta 5. Doar la a treia se aude. Care ar putea fi problema? Răspundeți doar daca știți. Multumesc frumos!

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Cutia de viteze e defecta. Fiecare viteza are niste pinioane sau rotite metalice care angreneaza transmisia pentru a mari sau reduce viteza. La tine s-a damblagit partea care apartine la 3a viteza. Masina buna de program rabla