| Luci003 a întrebat:

Salut TPU!
Am un passat cc din 2013 cu o cutie de viteze automata dsg. Când cobor o panta și sunt în treapta a doua, mașina ajunge undeva la 80km/h și in bord imi arată că am tot a doua și doar 1000 ture. Daca o accelerez se duce până în 4500 de ture și abia atunci îmi schimba viteza. Știți cumva cam ce problema ar fi?
A mai pățit cineva asta?

1 răspuns:
| Adrian5575 a răspuns:

Pune-o pe un tester si vezi ce zice. Incearca sa schimbi si uleiul la cutie, poate se rezolva asa.