| GeorgeAlex a întrebat:

Am si eu o problema cu masina si poate cei care aveti BMW-uri stiti sau chiar vi s-a intamplat si vou.
Am un BMW 320d e46 din 2003 si cand merg cu masina turata la 2500 sau merg fix cu 80-140 nu conteaza viteza se aude un zgomot sau un ciricait nu stiu exact cu sa ma exprim.
Nu este un zgomot foarte puternic dar se aude. Se aude ca si cum ar merge o rola in gol. Am fost cu masina la cativa mecanici dar ei zic ca nu aud nimic ba chiar zic ca masina merge perfect.
Motorul nu are nici o problema si cand te lasi in pedala rupe asfaltu de sub ea laughing))
Uni imi zic ca s-ar putea sa fie de la marmida ca oleste sparta si nu mai functioneaza bine turbina sau ca trebui sa curat turbina si nu o sa mai faca.
Daca stiti sau chiar ati patit-o va rog frumos spuneti-mi si mie...

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du masina la niste mecanici care chiar se pricep, eventual la un tester

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru suntserios):

Problema la noi in Romania e ca toti suntem mari mecanici dar reparam masinile ca acu 50 de ani. Nu poti fi mecanic bun fara sa ai sculele necesare, e ca si cum ai vrea sa fii bun chirurg pe creier operand in baie.

| RB26DETT a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

De geaba ai aparatura de ultima generatie daca mecanicul este un Dorel oh go on.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru RB26DETT):

Normal, dar nici invers nu merge. Treaba buna se face cu un mecanic bun si aparatura performanta.

| RB26DETT a răspuns (pentru IzvorulDeIntelepciune):

Da asa este dar iti spun eu ca mai buna treaba iese cand este un priceput cu putin decat un nepriceput cu multewinking

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru RB26DETT):

Neah, la ora actuala trebuie sa fii semioligofren sa nu poti rezolva o masina intr-un service cu de toate.

| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Continua sa te lasi in pedala!

| Koss01 a răspuns:

Verifica pneurile sa nu ai vre o boalfawinking