| Anonim02200 a întrebat:

Am si eu o problema cu motocositoarea, un Ruris... Am inlocuit tija teava si olala, atunci cand dau cu ea motorul se intoarce pe invers, nu sta fixa teava de oala... Ma puteti ajuta cu niste informatii despre cum pot remedia problema?

1 răspuns:
| Coca_Marian_1984 a răspuns:

Salut,daca locuiesti prin Bucuresti,te pot ajuta personal,nu ai asezat bine ceva,montaj gresit,atentie mare, ansamblul ambreiaj poate sa fara ravagii intern in carcasa unde e oala, sunt niste ghidaje in interiorul tevii, apoi trebuiesc asezate/ajustate niste chestii, sfatul meu e sa ai putina rabdara pana nu dai de necaz mai rau cu cositoarea...ma.poti gasi pe www.facebook.com/marian.coca3