| Rosioru_Ionut-Bogdan_2000 a întrebat:

Am si eu o problema cu un atv de 125 cmc. Vreau sa schimb pinioanele unde se afla lantul de la electromotor, dar mai intai trebuie sa desfac magnetoul, si nu stiu cum. Va rog ajutati-ma.

1 răspuns:
| xXFlorinXx a răspuns:

Bagi un prelungitor sau o daltă ceva sa blochezi invartirea volantei apoi desfaci surubul. Dupa trebuie sa bagi o surubelnita ceva intre motor si volanta si bati cu ciocanul in volanta până iese. Sper ca ai inteles