| portocala3 a întrebat:

Salut am si eu o problema la o aprilia125 6 trepte cu motorul pornit la relantiu nu se aude nimic merge frumos motorul, cand bag in treapta 1 cu ambreajul apasat nu se aude nimic cum dau sa eliberez ambreajul se aude in carait numai in treapta 1

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme la cutia de viteze. Posibil este uzat pinionul de treapta 1.Sau nu cupleaza corespunzator.Se deplaseaza, chiar daca are caraitul?

| portocala3 explică:

Da trage bine imi face asa la prima plecare dupa ce plec dupa loc si merg ceva ma opresc bag iar in viteza nu mai face asa