| Ionut_Stanciu_2001 a întrebat:

Salut, am și eu o problema. Nu mai îmi sa închid ușa spate de la șofer, apăs pe cheie sa o incui și nu mai se încuie. Ce trebuie sa fac

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Primul pas este sa verifici mufa de la usa, sa nu fie miscata/iesita. O gasesti deasupra balamalei de jos a portierei. Ar fi buna si o lampa de control cu care sa verifici daca atunci cand dai comanda de inchidere vine curent pe firul corespunzator (nu sunt multe, merge pe incercate).
Daca nu e de acolo, trebuie desfacuta tapiteria usii si verificat motorasul. Dar aici e mai migalos, nu e cazul sa te bagi singur daca nu esti un minitehnicus.

| Sarcopt a răspuns:

Cred că ți s-a dus motoraşul de la închidere şi trebuie schimbat. Cel mai bine este să o duci la un electrician auto şi o să-ți spună sigur ce are. Baftă!

| Ionut_Stanciu_2001 explică:

Am Opel Zafira A