| AdiAditza0 a întrebat:

Am si eu un GOLF 5 GTI automat. De la 4000 RPM vibreaza toata caroseria pana la 4500 5000 RPM cand schimba treapta.
Dupa care nu mai vibreaza pana ajunge iar la 4000 RPM. Indiferent de viteza.
Daca o las in Neutru si o turez la 5000 nu vibreaza. Asta se intampla doar in mers.
Vibreaza doar cand este la turatii de la 4000 in sus. Sa nu spuna alti ca este de la viteza, oricat ii dat daca nu a ajuns la 4000 nu vibreaza de loc.

De la ce poate fii?

Multumesc!

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Daca nu ai schimbat uleiul in cutie, schimba-l, nu exista life-time! Verifica suportii la cutie si motor. Apoi poti ridica masina, sa pui pe unul sa accelereze si sa verifici pe traseul de evacuare de obicei ce atinge si unde.