| numesiprenume0 a întrebat:

Ce se intampla daca turez masina in treapta 1(pe loc sau in mers), ajungand si la 5000 turatii? Astazi mi s-a intamplat ca dintr-o greseala sa o fac si nu stiam cum sa o aduc la starea initiala... Funda! P.S. Scuzati-ma dar de 2 zile conduc fara instruscor(am luat permisul de 2 zile)

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu e bine sa o turezi asa mult ca ii omori motorul, ca sa nu se mai tureze iei piciorul de pe acceleratie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa o aduci la starea initiala? Acum in ce stare e?

| numesiprenume0 explică (pentru suntserios):

Ma refer sa ii scadă turatiile intre parametrii normali...

| suntserios a răspuns (pentru numesiprenume0):

Iei piciorul de pe acceleratie cum altcumva

Răspuns utilizator avertizat
| justintime a răspuns:

Pentru inceput cand pleci cu masina trebuie sa pleci mai usor cu ea si sa schimbi pe la 2000 de ture pana se incazeste motorul.
Daca masina este pe motorina daca schimbi la 5000 de ture mereu motorul masinii nu va tine foarte mult.

| John4444 a răspuns:

Tre să mai faci o dată școala de șoferi, deoarece s-a produs o eroare profesională laughing