| Ionut_Bogdan_2000_v5sV a întrebat:

Salut, am si eu un mp5 pe masina (Player auto Farrot 7018 ) il am de ceva timp, mai bine de 2 ani..asta vara a inceput sa faca figuri. De fiecare data cand il porneam se auzea doar intr-o boxa(trebuia sa umblu eu sa se auda in toate)am umblat si am ajuns ca dupa cateva luni(pana in momentul de fata)pornesc masina porneste si el doar ca nu se aude deloc(si il opresc si dupa il pornesc iar face la fel) nu doar muzica de pe stick si la radio face la fel, imi arata ca merge doar ca nu se aude... daca merg cu masina o ora si ii dau drumul porneste(asta imi asigura ca nu sunt arse boxele Posted Image)ma poate ajuta cineva? ...Multumesc mult

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu boxele sunt arse, finalii din aparat sau ars, trebuie dus la un electronist care repară audio, inclusiv casetofoane auto, sa vada ce model de tranzistori finali ai, ca unele sunt pe siliciu sau pe germaniu alea vechi, si acestea mai noi au finalii de sunet incapsulati in circuite integrate, si trebuie gasit modelul integratului ars si schimbat.