| iuli12ct882 a întrebat:

Salut, am si eu un scuter kymco dink 50 classic si nu mai are putere, nu mai trage deabi prinde 20 km/h, i-am schimbat segmentii, pistonul tot cilindrul este bun si degeaba, i-am bagat niste benzina pe care am avut-o intr-un recipient de inalbitor de haine, si cred ca a corodat interiorul la bidonul acela am tinut-o catva timp, pana sa nu bag acea benzina mergea super tragea foarte bine, i-am schimbat si carburatorul tot degeaba ce i-as putea face?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ai verificat bujia? Se incalzeste? Poate e murdara sau trebuie schimbata.

| iuli12ct882 explică (pentru ardnaxur1961):

Am verificato este buna

| iuli12ct882 explică (pentru ardnaxur1961):

Am verificato, este buna bujia, nu stiu ce sa ii mai fac, scuterul imi mergea bine lua 60/70 km/h, tragea bine cum i-am bagat benzina aia nu a mai vrut sa fuga porneste la sfert, dar nu trage de abia pleaca dupa loccu o persoana, cand i-am desfacut carburatorul avea ca un fel de plastic topit (topise prin interior)bidonul fiind moale