| Marian_Mihai_1994 a întrebat:

Salut,am si eu un yamaha aerox si imi pierde apa pe la capacul de la pompa de apa? E "gata" pompa sau trebuie doar garnitura alta? merci frumos
https://imgur.com/a/wQb5L

6 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, ai nevoie doar de garnitura, de oarece garnitura actuala e uzata si pierde lichid de racire, succes

| Marian_Mihai_1994 explică (pentru DaniTDCI):

Semeringu' era uzat.Merci frumos

| Ironwin a răspuns:

Ai nevoie de asa ceva : https://www.scuter-mania.ro/......p-704.html
sau ma rog depinde mai exact de modelul tau.

| Marian_Mihai_1994 explică (pentru Ironwin):

Am rezolvat problema, trebuia sa schimb doar semeringul ca era uzat cel vechi.Merci frumoswinking

| Ironwin a răspuns:

La cat costa chitul acela eu zic ca merita sa il cumperi, de obicei se uzeaza rulmenti apare un joc in ax se uzeaza semeringul si doar dupa aceea incepe sa curga apa. Deci acel chit este complet, daca o sa mai ai probleme schimba tot mai bine.

| Marian_Mihai_1994 explică (pentru Ironwin):

Asa am sa fac, doar ca la mine in oras nu gasesc, trebuia sa merg pana in Arad.Dar pe viitor am sa il schimb cu totul happy