| George12356456 a întrebat:

Am un audi a4 b5, cu închidere centralizata cu cheia (manual, pe aer cred) și as dori sa cumpăr un modul de închidere centralizata cu telecomanda. Întrebarea mea este, acea telecomanda pe care o cumpar mai trebuie cipata? Detaliat, funda!

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Daca masina ta are cip, da, va trebui montat cip si pe noua telecomanda. Sau in cazul in care cheia ta se poate desface se poate inlocui cipul de pe vechea cheie pe noua cheie, cea cu telecomanda. Si desigur va trebui sa-ti faci si amprenta(lamela) acum desigur, poti alege un sistem de inchidere centralizata in care telecomanda sa fie separat de cheie, in acest fel nu vei mai avea probleme cu cipul, dar daca vrei ca telecomanda si cheia sa fie unicorp, asta este, va trebui sa mai scoti cam 150 de lei din buzunar.

| George12356456 explică (pentru OldSoul):

Dar nu i nicio problema ca închiderea este pe aer (vacum )?

| Tukann a răspuns:

Trebuie sa o iei cu contact cu tot...adica cu butucul contactului...