| cawu33 a întrebat:

Salut, am un audi a4 b6 1.9 tdi 131 HP si vreau sa iau niste jante pe 18 inch la masina. Faza e ca am vazut in civ ca max este pe 17 stie cineva cum pot rezolva la rar sau sa fac cumva sa pot folosi legal jante pe 18?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mergi la reprezentanță și scoți o adeverință cu seria de sașiu și toate dimensiunile de anvelope omologate de constructor pentru acel model, apoi mergi la RAR cu acea hârtie, și îți vor menționa acele dimensiuni în civ.
Hârtia de la reprezentanță costă cel puțin 100 de lei.

| cawu33 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu am reprezentanta audi in zona stiti daca se poate si la nurvil?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru cawu33):

Poti sa intrebi.
Unora le accepta modificarea la RAR si fara acea adeverinta, doar pe baza omologarilor internationale, pe care le au ei in sistem. Dar cu foaia mergi la sigur.