| Strepix a întrebat:

Am un Audi A4 B7 2.0 TDI BPW si am un fasait doar când accelerez. Pe liber se aude foarte încet, iar in sarcina pe cat cresc în treapta se aude mai tare. Nu e șuierat, ca și cum ar sufla aer, zgomotul îl aud din fata si abia îl disting.
Turbina nu are joc, nu am niciun furtun spart, ce ar putea fi?
Am fost la un service si mi s-a zis ca ar fi "Garnitura de etanșarea dintre chiulasa și galeria de evacuare" dar parca n-as crede ca e aia, voi ce ziceți?
Menționez ca la relanti, dacă ma duc în fata capotei aud un fasait incontinuu, probabil o rola sau rulment de la cureaua de accesorii, de la ea sa se audă si fasaitul în mers?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Un furtun scapa aer, si ma refer la un furtun din legatura cu turbina. Trebuie verificate de cineva care se pricepe foarte bine la VAG, am avut si eu o problema cu un furtun, si am avut noroc ca am gasit un tip care a lucrat la reprezentanta VW, a durat 5 minute pana a gasit furtunul si l-a facut, dupa ce a pus furtunul cum trebuie, masina parca a primit 30 de cai laughing

| zilog a răspuns:

Pune repede 2 cuburi de zahăr în rezervor
apoi te aștept cu o fimare să văd cu ce te pot ajuta
Dar te rog fa asta repede repede!
Astept filmarea!