| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Salut, se aude un zgomot de la cureaua de accesorii, un rulment stricat (un huruit). Se poate întâmpla ceva dacă nu schimb rola?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce anume s-a stricta/spart. Fiindca o piesa sparta in interiorul motorului, poate sa faca ravagii si chiar sa-ti faca inutilizabil motorul.
Cand se intampla asa ceva, opresti motorul si chemi imediat mecanicul auto!

| Sulty_Mihai_1986 explică (pentru Violleta2022):

Se aude din zona alternatorului dacă nu ma înșel, un mic huruit care se aude doar din exterior la relanti, in mers nu aud nimic.

| Panamax a răspuns:

Daca a inceput sa faca zgomot o sa cedeze cat de curand.

| DaniTDCI a răspuns:

Ar fi ok sa il schimbi, in cel mai rau caz poate ceda