| Lorena23Ioana42 a întrebat:

Salut, am un BMW 318 D motor 2000.
An 2006 la vanzare am primit varianta schimb pe schimb cu un seat leon 1.9D an 2008.
Merita? Pareri va rog... si cei ce aveti seat leon, ce spuneti despre aceasta masina?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dezvolta putin, e vorba de Seat 1.9 TDI?
Ce acte au masinile? Cat e de intretinut BMW-ul? Dar Seatul?
Eu unul as face schimbul, dar depinde cat de coji sunt, si ce acte au.
Demersurile pentru transcriere/inmatriculare sunt foarte lungi si enervante, trebuie luate in calcul.

| Lorena23Ioana42 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ambele sunt inmatriculate in ro
Bmw ul e ok e putin atins in fata si mai trebuie schimbata bateria si la pornire scoate sunete la viraje.
Despre seat nu stiu mare lucu proprietarul spune e ca ok din toate pc de vedere.
Acum nu stiu daca merita schimbul sau sa bag bani eu in ea si sa o mai tin... specifc ca o scot la vanzare doar pentru a mi lua una mai mica...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Lorena23Ioana42):

Eu unul as renunta la BMW pentru Seat, e mai usoara intretinerea.
Dar confortul interior e mult mai slab la hatchback-uri, decat la seria 3.