| Valeriu_Ionut_2001 a întrebat:

Salut, am un bmw e36 316i a stat 1 an nepornita si cand am vrut sa o pornesc am observat ca nu mai da scanteie, am schimbat bobina. Calculatorul contact cu tot cu cip, toate releele, fisele de la bobine, bujiile, senzor ax, senzor arbore cotit si tot nu da scanteie, care poate fi cauza? Multumesc mult!

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Masina din ce an este? Trebuie dusa in servis sa o repare cine se pricepe, nu o poti repara tu pe genunchi.

| Valeriu_Ionut_2001 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Este din 1995

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Valeriu_Ionut_2001):

Destul de veche, numai in servis o sa i dea de cap.

| relian a răspuns:

Ai schimbat calculatorul masinii? Sau ce ai vrut sa spui cu enumerarea aia?
Ai scris ca ai schimbat bobina,apoi punct. apoi ai enumerat toate alea,ce ai vrut sa spuii, ce sunt toate alea, calculator, cip, senzor, arbore cotit bla bla?

| Sofer a răspuns:

Bateria e încărcată?

| KR0NSTADT a răspuns:

Pune-o la tester, pentru diagnoză. Nu aici găsești răspunsul corect.

| Valeriu_Ionut_2001 explică:

Acolo am enumerat tot ce am schimbat