| Fabyan_Faby_1981 a întrebat:

Salut, am un BMW e46 din 2004 cu comenzi pe volan și nu știu de ce nu funcționează, ledurile butoanelor se aprind. Nu merge niciun buton de pe volan

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Cel mai probabil volanul a fost inlocuit si nu exista cablajul aferent comenzilor de volan, de aici si aceasta problema.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil masina a fost modificata cu intentii de cel care a vandut-o si nu a mai fost in stare sa puna totul la loc.In general, se intampla asta cand se fac chestii ilegale, precum datul inapoi al kilometrajului.
Du masina in service si electricianuld e acolo va stii sa o rezolve.

| SoulReaver a răspuns:

Ai casetofonul original? Daca nu, din cauza aia e. Trebuie sa iti cumperi un adaptor daca vrei sa iti mearga.