| sebi88k a întrebat:

Am un Chevrolet Lacetti si azi dupa ce am mers o vreme cu ea, m-am oprit sa fac cumparaturi iar peste jumatate de ora nu mai pornea masina si am constatat ca pedala de acceleratie era tare. Nu o puteam apasa nici un cm. Tot am mai dat la cheie, invartea electromotorul si atat. Pana cand am apasat cu toata forta pedala de acceleratie si sa deblocat. Imediat dupa a si pornit motorul. Stie cineva ce poate sa aiba?

1 răspuns:
| SoulReaver a răspuns:

Poate s-a blocat clapeta de acceleratie, motorasul ce deschide socul automat nu a putut sa o deschida si de aia nu a pornit. Daca mai patesti du-te ai verifica clapeta de acceleratie poate e murdara sau uzata. Am explicat mai babeste sper sa intelegi.