| AdrianBoss17WOLF a întrebat:

Am un Ford C-MAX 2007, 1, 6 TDCI 16v. Probelma este uramtoarea. Masina se opreste in mers la aprox. 3000r.p.m. 100-120Km/H.Dar nu mereu. Dupa oprire porneste dar se repeta problema. In bord nu se aprinde nici un martor si nu indica nici o eroare, am fost la un mecanin de a verificat EGR-ul si nu era infundat. Sfatul lui a fost de a merge cu masina mai turata peste 2100 r.p.m. Dar degeaba. Aveti vree-o idee? Cam care ar fi cauza?

Răspuns Câştigător
| disty a răspuns:

Injectorul sau regulatorul de presiune in injectoare.

1 răspuns:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Nu se opreste de la EGR. Pot fi ceva senzori sau contacte imperfecte. Du-te la globul de cristal cu fir.