| Randal a întrebat:

Salut,Am un Ford Focus 1 2003 1.6 benzina, se intampla cateodata cand merg sa imi cada brusc vitezometru si daca sunt in viteza a 2 sau a 3 la 2200 de turati imi da suturi motoru iar daca accelerez peste sau scad viteza merge normal iar cand isi revine vitezometru atunci nu imi mai da suturi motorul plus ca nu se mai pun km facuti in timpul asta, care este cauza?

3 răspunsuri:
| SoulReaver a răspuns:

Pot fi mai multe cauze. Incearca sa mergi la service sa iti puna testerul pe ea. Nu are rost sa te apuci sa schimbi N piese daca nu stii de unde e.

| Randal explică (pentru SoulReaver):

Pe tester nu apare nici o eroare.

| AlinAlinAlinaaaaa a răspuns (pentru Randal):

Salut, și eu am aceeași problema, ai găsit rezolvarea?