| DjSk4nDaL a întrebat:

Am o problema cu un Ford focus 2 1.6 diesel 109 Cp.Cand accelerez mai brusc începe sa meargă in suturi, dacă o i-au ușor merge bine. când e motorul rece merge perfect fără probleme.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Ai incercat sa faci o diagnoza auto cu un tester, la un service anume sau la cineva ce detine asa ceva? In majoritatea cazurilor, bazat pe ce spui, problema ar putea veni din harta motorului, daca acesta face asa decat la "accelerari". Incearca sa te interesezi de o remapare a ecu-lui.

| DjSk4nDaL explică (pentru CM7YRE):

Ms de răspuns! Mă voi duce mâine sau poimâine la reprezentanta Ford.