| Lenesky a întrebat:

Am un ford focus din 2000, si am o problema cu casetofonul nu imi citeste cd-uril se aude un un zgomot ciudat si apoi mi-l scoate afara. Asta nu tot timpul uneori merge.
Imi puteti spume din ce cauza? Va rog!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Casetofoanele nu citesc CD-uri. Nu stiu cum ai reusit sa bagi CD-uri in el, gaura pentru caseta e mult mai mica.
Daca aveai un CD Player si se intampla ce zici tu, nu puteai decat sa desfaci unitatea optica, sa cureti lentila laserului, eventual sa studiezi putin mecanismul, sa vezi daca ajunge cd-ul unde trebuie.