| hUnTERRRRRR a întrebat:

Salut, am un ford kuga 2012 si cand turez mai mult de 3000 in special in a 4 a sau a 5 a imi apare mesajul engine malfunction, am fost la mai multe service-uri dar tot nu gaseste nimeni problema pentru ca le apare eroare necunoscuta, stie cineva ceva?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

La reprezentanta oficiala ford ai fost sa puna diagnoza? tot nu au gasit nimic?
Daca nu, chiar nu stiu ce sa zic.
E o idee si sa fie rescris softul masinii dar tot cu unul original, cred ca tot o reprezentanta din tara te poate ajuta, cred.

| dinaprilie a răspuns:

Daca nu costa mult o respftare totala poate ar fi o idee sa o faci.

| hUnTERRRRRR explică (pentru dinaprilie):

Resoftare? si ce face acea resoftare?

| dinaprilie a răspuns (pentru hUnTERRRRRR):

Iti rescrie intreg softul/programul de caculator central al masinii.