| hUnTERRRRRR a întrebat:

Salut, am un ford kuga 2012 si mi-a aparut in bord "Engine Malfunction' pana azi mi-a mai aparut eroarea dar nu era nici o problema cand opream masina si porneam iar nu imi mai aparea, dar azi mi-a aparut si nu mai tragea nici motorul, stiti cumva ce ar putea fi?

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Ar fi trebuit sa faci ceva de prima data de cand a aparut, in momentul de fata masina este in limp mode pentru a o proteja. Martorul acela are multe cauze, ca sa aflii exact care este problema trebuie sa mergi la un service care are tester. In momentul in care se va face scanarea cu testerul vei primi unul sau mai multe coduri de eroare si definitia lor. Apoi te apuci sa rezolvi problema/problemele.