| eunumberone a întrebat:

Am un golf 4 (break) motor de 1900 cmc! si nu am geamuri electrice pe ea si as vrea sa le fac macar pe fata! Se poate asa ceva si cam cat m-ar costa sa fac treaba asta?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Se poate rezolva, acum depinde ce metoda vrei sa alegi, daca folosesti un kit universal te-ar costa undeva la 300-400 de lei, daca vrei sa fie oem, sare cam de 750lei, iar daca vrei ceva mixt (macarale si motor oem, si ai cunostinte de electronica)undeva la 500 de lei.
Asta pe fata, daca vrei sipe spate mai adauga cam 250 de lei in plus la preturile de sus.

PS:La varianta full oem, si mixt oem, ma refer daca cumperi din dezmembrari piesele, daca le iei noi te-ar putea costa si dublu.

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cumperi fetele de usi de pe fata + capacele portierelor, cu tot cu macarale. Sa iei si instalatia electrica.
Astea din dezmembrari.
Apoi mergi la un mecanic cu cunostinte in electrica auto, sa ti le monteze.

| eunumberone explică:

Dar sa o foliez cam cat ma costa? adica geamurile foliate spate fata, pe fata doar cat este prevazut de lege si spate la fel

| DamianCS a răspuns:

De putut se poate, dar costă ceva bănuți. Depinde ce fel de macarale îți pui. Dacă vrei macarale cu sistem confort, te ajunge destul de mult. Dacă vrei macarale simple, mai puțin.

| Atat_Dennis_2000 a răspuns:

Se poate si ar costa in jur de 350 lei.