| Agobeaja2000 a întrebat:

Salut. Am un golf 5 din 2005. Problema la ușile din spate este următoarea: Când o deblochez din cheie nu se mai deschid din exterior. Se deschid doar din interior. O părere va rog!

1 răspuns:
| Rzn13 a răspuns:

Salut. Ai probleme cu încuietorile. Recent am avut și eu aceiași problema la o Skoda Fabia 1. La mine s-a blocat usa dreapta spate. Nu o mai puteam deschide nici din interior nici din exterior.
Îți recomand să schimbi broaștele de la usi pana se mai deschid. Te va costa mai mult manopera dacă se vor bloca ușile.
Eu am luat broasca noua Febi Bilstein și funcționează foarte bine.