| Maria_Ana_2002_C6sr a întrebat:

Am și eu o problemă la opel Astra h 1.4 benzină 2007. Ușile din spate se deschid doar din interior.
PS: Am verificat siguranță pentru copii.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inchiderea centralizata a masinii este un sistem cu unde radio ce controleaza incuietorile usilor prin intermediul a mai multe actuatoare.
Trebuie vazut ce anume nu functioneaza corect.
Ca sa ai acces la acest sistem trebuie sa dai jos fetele de la usi.
Trebuie sa mergi la un service auto, nu este ceva complicat si nici foarte scump ca si manopera.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cred ca trebuie reglate manerele exterioare, au o tija care in timp face joc, si trebuie stransa.