| Condratt a întrebat:

Salut.

Am un Golf3 1.6 benzina, AEE, si imi moare motorul la relanti, in plus de asta uneori nu se accelereaza. Merge in sucuri, o accelerez la maxim pe loc si nu are nimic, dar in mers merge aiurea!

Stiti ce ar putea avea?

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Sunt o groaza de posibile cauze, valva EGR,sonda lamda,filtrul de benzina, bujiile, injectoare.Dar pentru inceput si posibil cu rezultate poti curata valva EGR + conducta de recirculare, sa schimbi filtrul de benzina si sa cureti clapeta de acceleratie (cauzele care se rezolva ieftin). Apoi poti pune masina pe tester si vei afla daca este vreun injector, sonda lamda sau vreun senzor (cauze care se rezolva cu sume consistente in functie de piesa defecta).